Zgłoś bazgroła

Zgłoś bazgroła

Plebiscyt Front Malina na najbardziej oszpeconą napisami elewację w Krakowie to nowy pomysł Pogromców Bazgrołów na walkę z wandalizmem. Co miesiąc nominowanych będzie pięć budynków. Właściciel najbardziej zdewastowanego zdaniem internautów obiektu dostanie kilogram kwaśnych cytryn.

Od dzisiaj na stronie www.bazgroly.krakow.pl można głosować na zdjęcia budynków nominowanych do Front Maliny w lipcu. Wynik będzie znany pod koniec miesiąca. Na te same adresy można nadsyłać zdjęcia zdewastowanych obiektów.

Właściciele nominowanych obiektów, którzy niemal natychmiast zamalują bazgroły, nominację stracą jak np. kamienica przy ul. Grottgera 1, gdzie wulgarne rysunki i napisy usunięto już dzisiaj, w pierwszym dniu plebiscytu.

Na pomoc Pogromców Bazgrołów mogą liczyć także ci, których nie stać na malowanie elewacji. Pogromcy mogą zaoferować farbę i doradzić, jak oczyścić elewację oraz podpowiedzieć, co należy zrobić, jeśli poszkodowany zna sprawcę.

Właściciel, który przyłączy się do akcji usuwania wulgarnych napisów ma szansę otrzymać certyfikat Pogromcy Bazgrołów, a najbardziej zaangażowani statuetki.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności