Zbieranie dowodów przeciwko wandalowi o pseudonimie Sicoer

Policja, Prokuratura oraz Pogromcy Bazgrołów apelują do wszystkich mieszkańców Krakowa o pomoc przy zbieraniu dowodów przeciwko wandalowi o pseudonimie Sicoer, który od listopada 2014 roku do maja 2015 roku dewastował krakowskie budynki. Pseudografficiarz został pod koniec czerwca zatrzymany przez krakowskich policjantów. 

Wszyscy krakowianie, których budynki zostały zaatakowane przez wandala są proszeni o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Krakowie tel. 012 61 52 650, bezpośrednio z policjantem prowadzącym postepowanie: podkom. Pawłem Rajkowskim tel. 012 61 52 639 lub bezpośrednio na adres email: PogromcyBazgrolow@gmail.com.

Ze zgromadzonego materiału wynika, że Sicoer zniszczył kilkadziesiąt krakowskich elewacji, w tym kilka zabytkowych. Wandal sam wskazał około 20 budynków, które zdewastował, potem jednak przestał współpracować. Na ten moment odnotowaliśmy już 40 zniszczonych przez niego elewacji, ta liczba rośnie jednak każdego dnia – powiedział Bartłomiej Legutko z Prokuratury Rejonowej w Krakowie, który dodał , że w gromadzeniu dowodów przeciwko pseudografficiarzowi bardzo liczy na pomoc mieszkańców Krakowa.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności