Velo-wycieczki na miejskim rowerze

Miasto Kraków organizuje wycieczki po Krakowie dla użytkowników miejskiej wypożyczalni rowerów KMK Bike. Pierwsza z velo-wycieczek już w niedzielę, 26 lipca

Kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. Te wszystkie elementy nowej infrastruktury rowerowej w Krakowie będzie można poznać w trakcie organizowanych przez Miasto Kraków velo-wycieczek. Prowadzącymi będą świetnie przygotowani członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów. Wycieczki będą też okazją do zapoznania się z przepisami ruchu drogowego dotyczącymi rowerzystów.

Pierwsza z planowanych cyklicznych Velo-wycieczek odbędzie się już 26 lipca o godz. 11:00. Spotkanie uczestników zaplanowano na Małym Rynku od strony ul. Siennej. Natomiast kolejna – 2 sierpnia o 11.00 przy Kładce Bernatka, od strony Podgórza

Zapisy przyjmowane są już także na wycieczkę, która odbędzie się 2 sierpnia o godz. 11:00, miejsce zbiórki.

Warto wiedzieć, że wycieczki przeznaczone jest dla użytkowników miejskiej wypożyczalni rowerów KMK Bike. Jeśli zatem jeszcze nie korzystamy z miejskich rowerów, a chcemy wziąć udział w velo-wycieczce, już dziś zarejestrujmy się na stronie  www.kmkbike.pl.

Wszyscy uczestnicy wycieczki będą w trakcie jej trwania korzystać z roweru zupełnie za darmo! Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie zobowiązał się do zwrotu kosztów wypożyczania roweru na czas wycieczki, a także godzinę przed, jak i godzinę po jej zakończeniu (w sumie 5 godzin).

Liczba miejsc na każdą z wycieczek jest limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można nadsyłać na adres mailowy: gk.umk@um.krakow.pl lub pod numerem telefonu 12 616 87 70 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30). Prosimy o dopisek WYCIECZKA KMR w tytule maila.

Zgłoszenia na wycieczkę 26 lipca przyjmowane są do 23 lipca, a na wycieczkę 2 sierpnia do 29 lipca.

W zgłoszeniu prosimy o podanie następujących danych zgłaszanych uczestników: imię i nazwisko, adres e-mailowy i/lub numer telefonu oraz rozmiar koszulki T-shirt (XS, S, M, L, X, XXL). Wszyscy uczestnicy wycieczki na jej zakończenie otrzymają zestaw upominków. Podanie numeru telefonu nie jest obowiązkowe, ale z pewnością ułatwi i przyspieszy ewentualny kontakt.

Wycieczka organizowana jest przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa w ramach unijnego projektu VeloCitta. Prowadzącymi wycieczkę będą świetnie przygotowani członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności