II Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon

II Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon

 Inwałd Park – pięć parków rozrywki – Park Miniatur, Warownia Inwałd, Dinolandia, Mini Zoo Kucyk oraz Ogród Jana Pawła II – będzie organizatorem II Mistrzostw Polski w Noszeniu Żon, które odbędą się 15 sierpnia 2015 w Inwałdzie.

Licencja na przeprowadzenie Mistrzostw Polski została przyznana z Finlandii, kraju, w którym przeprowadzane są Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie, a nasze zawody stanowią kwalifikacje do tych mistrzostw.

W zawodach może wziąć udział każdy, kto ma duże poczucie humoru i nie boi się wyzwań. Reguły zawodów są bardzo proste: własna lub pożyczona żona w wieku powyżej 17 lat o wadze minimum 49 kilogramów (lżejsze zawodniczki zostaną odpowiednio dociążone).

Zawodnik w jak najkrótszym czasie musi pokonać tor przeszkód o długości 253,5 metra. Trasa składa się z dwóch suchych przeszkód oraz jednej wodnej o głębokości około jednego metra. Konkurencja rozgrywana jest również w dwóch innych kategoriach: 100 metrowy sprint oraz drużynowo (trzech zawodników niesie żonę na zmianę).

Główną nagrodą w standardzie jest wyjazd zwycięskiej pary na Mistrzostwa do Finlandii lub 3.000,00 zł w gotówce, w sprincie taka ilość piwa, ile waży niesiona żona, a w drużynówce pakiet piwny w ilości odpowiadającej 0,5 litrowi piwa za każdy kilogram łącznej sumy wagi całej drużyny.

Najważniejszym punktem regulaminu zawodów jest dobry humor i wyśmienita zabawa.

Organizatorzy rozpoczęli już rekrutację zawodników. Szczegółowe informacje, formularz zgłoszeń do zawodów oraz dane kontaktowe można znaleźć na stornie www.noszeniezon.pl.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności