Czwarta edycja Squash&Art Festival

Czwarta edycja Squash&Art Festival

Odbywająca się w Krakowie impreza Squash&Art Festival jest jednym z najciekawszych tego typu wydarzeń squashowych w Polsce. Jak co roku, oprócz atrakcji sportowych (Finał Drużynowych Mistrzostw Polski w squashu), zorganizowana zostanie także część artystyczna, z pokazami tanecznymi, wieczorem muzycznym oraz konkursem fotograficznym.

reklama

Finały drużynowych Mistrzostw Polski będą odbywać się przez trzy dni (25-27 czerwca) 2015 przez najlepsze polskie drużyny, które podobnie jak w ubiegłych latach, zaprosiły do swoich składów zawodników ze światowej czołówki. Swój udział potwierdzili: Gregory Gaultier, Simon Rosner (odpowiednio nr 2 i 6 światowego squasha) oraz Laurens Jan Anjema (brązowy medalista Mistrzostw Europy), a także Alison Waters i Nour El Sherbini, odpowiednio numer 6 i 7 na świecie wśród kobiet.

reklama

Finał Drużynowych Mistrzostw Polski zostanie połączony z dodatkowymi wydarzeniami:

  • Akcja Krwiodawstwa przy szklanym przed Galerią Krakowską w dniu 26.06.2015(piątek) w godzinach 10.00-15.00. Mobilny punkt poboru zostanie ustawiony niedaleko wejścia głównego, naprzeciwko budynku Dworca Głównego.  

  • Konkurs dla najlepszego Fana – partner imprezy Squash&Art Festival 2014 – przekaże dla najbardziej wyróżniającego się fana imprezy (strój, zaangażowanie, itp.) dodatkowe nagrody!

  • Lekcje squasha pod hasłem: „Squash to sport dla Ciebie” – zajęcia wprowadzające, mające na celu zapoznanie z zasadami gry oraz nauka podstawowych uderzeń. Lekcje odbywać będą się w dniach 26-27.06.2015 w godzinach 11/10.00-19.00.

  • Wieczór muzyczny w klubie „Stalowe Magnolie” (ul. Św. Jana 15), start od godziny 24.00. 

  • Występy taneczne:

Szkoła Tańca Impression: to połączenie tradycji baletu klasycznego z nowoczesnością teraz modnego street dance. Chcemy aby każdy uczeń znalazł u nas styl w którym, czuje się najlepiej i mógł spełnić taneczne marzenie.

Klub Podwawelski: zaprezentuje pokazy taneczno-akrobatyczne w wykonaniu par. Wystąpią Mistrzowie Polski w kategorii młodzików, juniorów i seniorów, medaliści Pucharu Świata w rock’n’rollu akrobatycznym. Dynamiczny i ekspresyjny rock’n’roll w połączeniu z widowiskową akrobatyką stworzy wyjątkowy spektakl dla wszystkich odbiorców.

Mistrzostwa na szklanym korcie, są rozgrywane na całym świecie np. z widokiem na egipskie piramidy czy w centrum Nowego Jorku. Squash zyskuje coraz większą popularność. W Polsce pierwsze korty pojawiły się pod koniec lat dziewięćdziesiątych, a szacuje się, że obecnie liczba regularnie uprawiających ten sport w naszym kraju to 50 tysięcy osób.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności