Uniwersytet Dzieci w Muzeum Lotnictwa Polskiego

Uniwersytet Dzieci w Muzeum Lotnictwa Polskiego

Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą poznać tajniki technicznej budowy samolotów, ich historię oraz rosnącą wiedzę człowieka w temacie „jak bezpiecznie latać w powietrzu”.

W czasie wycieczki po Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie dzieci  poznają różne typy statków powietrznych. Przeniosą się wysoko… wysoko, wysoko w chmury. Spacer w chmurach będzie doskonałą okazją do poznania tajemnic eksponatów muzealnych oraz zajrzenia do środka wspaniałych maszyn. Studenci dowiedzą się, jakie było zastosowanie pierwszych samolotów, jak budowano je dawniej, a jak konstruuje się je dzisiaj.  Zobaczą z bliska aparaturę, która pozwala samolotowi wzbić się w przestworza. Poznają również odpowiedź na pytanie, które nurtuje niemalże wszystkich – jak to się dzieje, że tak ciężka maszyna unosi się w powietrzu?!

Kolejnym etapem na ścieżce lotniczej będzie spotkanie z niezwykłymi gośćmi, którzy opowiedzą między innymi o akrobacjach lotniczych oraz wyjaśnią, co to jest wolant.
Wędrówkę po muzealnych hangarach zakończy samodzielne konstruowanie statków powietrznych. Własny drewniany model samolotu nie tylko pozwoli na zachowanie w pamięci wycieczki, ale również przypominać będzie o jeszcze wielu tajemnicach, które kryje lotnictwo.

Więcej informacji kliknij

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności