Rodzinne świętowanie!

Rodzinne świętowanie!

Już w niedzielę, 24 maja zapraszamy wszystkie rodziny do udziału w Święcie Rodziny Krakowskiej na Bulwarze Czerwieńskim. Na mieszkańców czekają liczne atrakcje i dobra zabawa. Impreza rozpocznie się o godz. 11 Biegiem Par – W pogoni za tlenem i potrwa aż do wieczora!

reklama

mpreza rozpocznie się o godzinie 11.00 Biegiem Par – „W pogoni za tlenem”, który odbędzie się w ramach projektu „Zdrowy oddech dla Krakowa”. Jego uczestnicy pokonają trasę o długości ok. 3000 metrów, na terenie Bulwarów Wiślanych. Obowiązuje limit zgłoszeń: 250 par. Celem imprezy jest popularyzacja idei biegania jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku, promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Krakowa oraz edukacja w zakresie ochrony powietrza w naszym mieście. Biuro Zawodów zlokalizowane będzie w namiocie na stadionie KS Nadwiślan i będzie czynne w dniu biegu w godz. 8:00-10:30.

reklama

Na wszystkich, którzy tego dnia przyjdą na Bulwar Czerwieński, czeka wiele atrakcji. Zapraszamy do odwiedzenia Miasteczka Rodzinnego, gdzie będzie można wziąć udział w staromiejskiej grze terenowej „Rodzinny Kraków”, rodzinnych warsztatach „Nie marnuj jedzenia!”, zajęciach fitness, malowaniu twarzy, warsztatach plastycznych oraz wielkim budowaniu z klocków LEGO. Centrum Języków Śródziemnomorskich Sensapolis przygotowało warsztaty językowe.

Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie zaprezentuje wszystkim miłośnikom straży samochód gaśniczy wraz z wyposażeniem, a najmłodsi uczestnicy Święta będą mogli ugasić makietę domku oraz Smoka Wawelskiego.

Portal Ekorodzice zaprasza na warsztaty makulaturowej wikliny oraz na wyklejanie Eko – Jeża. Podobnie jak w roku ubiegłym, zostanie zorganizowana zbiórka zakrętek plastikowych, które zostaną przeznaczone na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla potrzebującego dziecka.

Zespół Szkół Chemicznych w Krakowie zaprasza wszystkich młodych naukowców na pokazy chemiczne oraz do udziału w konkursach i krzyżówkach.

Po raz pierwszy powstanie specjalna Strefa Sportu, gdzie w ramach projektu „Nie bój się sięgać gwiazd”, odbędą się spotkania i treningi z tenisistką Joanną Sakowicz – Kostecką oraz piłkarzem Mirosławem Szymkowiakiem. Trenerzy realizujący miejski program „Kraków biega, Kraków spaceruje” zachęcą do udziału w rodzinnym nordic walking.

Wszyscy zainteresowani zdrowiem swoim i najbliższych przez cały dzień będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań medycznych oraz konsultacji, które przygotowały szpitale miejskie oraz prywatne centra medyczne.

W trakcie Święta zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny „JesteśMy Rodziną”, zorganizowany przez Gminę Miejską Kraków oraz Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży.

Święto Rodziny Krakowskiej odbywa się w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę!”, którą Gmina Miejska Kraków organizuje już po raz piąty. Jej celem jest promowanie wartości rodzinnych, zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny jako wielopokoleniowej instytucji. Patronat nad kampanią objął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności