Pobiegnij w Odlotowej Piątce

Pobiegnij w Odlotowej Piątce

Pięć kilometrów wśród samolotów i po pasie startowym, na nawierzchni z betonu, ziemi i trawy – taką trasę w niedzielę (31 maja) pokonają „Samolociki”, „Dreamlinery” oraz „Eksponaty”, czyli uczestnicy Biegu Odlotowa Piątka. Bieg rozpocznie się o godzinie 15.00 na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego przy al. Jana Pawła II 32.

W biegu mogą startować zawodnicy zrzeszeni i niezrzeszeni, którzy posiadają aktualne badania lekarskie lub złożą pisemne oświadczenie o stanie zdrowia, pozwalającym na udział.

Uczestnicy poniżej 18. roku życia muszą mieć pisemną zgodę prawnego opiekuna. Bieg zostanie przeprowadzony w formule open. Nie ma opłaty startowej. Organizatorzy nie ubezpieczają uczestników od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Dla  pierwszych 150 osób zapisanych  online przewidziano nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów imprezy. Wydarzenie odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Udział w biegu można zgłaszać do 30 maja poprzez formularz zamieszczony na stronie AZS AWF Kraków Masters: http://masters.azs-awf.pl/ oraz w dniu biegu w biurze zawodów, czynnym od 12.00 do 15.00. Klasyfikacja obejmuje trzy kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn: do 20 lat „Samolociki”, 20-40 lat „Dreamlinery”, powyżej 40 lat „Eksponaty”.

Organizatorami wydarzenia są: Klub Sportowy AZS AWF Kraków, sekcja amatorów Masters przy klubie AZS AWF Kraków, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Partnerami imprezy są: Województwo Małopolskie (Bieg został dofinansowany w ramach otwartego konkursu ofert na zadania z zakresu kultury fizycznej), Inter Sport SA.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności