Komendant Komisariatu Policji III w Krakowie zatrzymał na gorącym uczynku wandali

Komendant Komisariatu Policji III w Krakowie zatrzymał na gorącym uczynku wandali

 17 maja br. nadkom. Artur Kasicki – Komendant III Komisariatu Policji w Krakowie – osobiście zatrzymał na gorącym uczynku dwóch 19-letnich wandali. Do zatrzymania doszło w godzinach wieczornych na jednym z osiedli w Krakowie. Młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

reklama

Około godz. 21.00 Komendant KP III zauważył dwie młode osoby malujące pseudograffiti  na drzwiach garażowych jednego z bloków w Nowej Hucie. 19-latkowie wiedząc, że zostali przyłapani na gorącym uczynku zaczęli zachowywać się agresywnie. Wówczas policjant zastosował wobec nich chwyty obezwładniające. Na miejsce wezwał również patrol Policji, który przejął 19-latków oraz ich przeszukał.

reklama

Jak się okazało jeden z zatrzymanych miał przy sobie susz roślinny (prawdopodobnie marihuanę), drugi jechał na skradzionym rowerze.

Policjanci ustalili, że 17 maja młodzi wandale jeździli na rowerach po nowohuckich ulicach, zatrzymywali się przy wybranych obiektach i niszczyli je poprzez nanoszenie napisów. Uszkodzili w ten sposób m.in. szyby wiat przystankowych, drzwi garażowe bloku na os. Słonecznym, słup ogłoszeniowy oraz parapet jednego z kiosków. Szybka interwencja Komendanta Kasickiego zapobiegła dalszym dewastacjom.

19-latkowie odpowiedzą karnie za swoje czyny. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności