Komendant III Komisariatu Policji w Krakowie jest Pogromcą Bazgrołów

Wczoraj (26.05.15) na spotkaniu Pogromców Bazgrołów w Dzielnicy IV został wręczony certyfikat, który zaświadcza, że Artur Kasicki, Komendant III Komisariatu Policji w Krakowie jest Pogromcą Bazgrołów.
Dla przypomnienia Komendant 17 maja około godziny 21.00 zatrzymał na gorącym uczynku dwóch 19-letnich pseudografficiarzy. Młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i odpowiedzą za nielegalne bazgrolenie. Brawo! Kraków potrzebuje więcej takich policjantów.

Poniżej przedstawiamy relację Pana Artura:

„W dniu 17 maja około godz. 21.00 wracałem z treningu, swoim prywatnym samochodem. Przejeżdżając obok przystanku MPK przy os. Teatralnym zauważyłem dwóch młodych mężczyzn, którzy bazgrali po szybach wiaty przystankowej. Zatrzymałem samochód około 50 metrów dalej. W pewnym momencie obaj mężczyźni na rowerach przejechali na przeciwległą stronę ulicy pod punkt handlowy, gdzie rozpoczęli zamalowywanie szyby i lady kiosku, następnie szybko przejechali przez ul. Mościckiego. 
Wsiadłem z powrotem do samochodu i udałem się za nimi. Sprawcy dojechali do przystanku MPK przy os. Sportowym, gdzie również wymalowali szyby wiaty przystankowej, po czym pojechali dalej al. Róż. 
Na os. Słonecznym zaparkowałem samochód (wcześniej wyprzedzając sprawców ) i wyszedłem naprzeciwko wandalom. W tym właśnie momencie znajdowali oni się przy jednym z bloków mieszkalnych i na metalowych drzwiach malowali swoje bazgroły. Podszedłem do najbliższego mężczyzny, okazałem legitymację służbową i przedstawiłem się. Mężczyzna zaczął stawiać opór, więc szybko go obezwładniłem, kładąc na ziemię, stosując jednocześnie blok kolankowy. 
Zwróciłem się do drugiego, aby wykonywał moje polecenia – mężczyzna ten początkowo stosował się do poleceń, po czym zaczął je negować, stając się agresywny. Aby go obezwładnić zastosowałem dźwignię na rękę. Z kieszeni kurtki wyciągnąłem telefon i wykonałem połączenie na nr tel. 997, prosząc o szybki przyjazd policjantów we wskazane miejsce. Po kilku minutach podjechał radiowóz. Po dalszych czynnościach okazało się, że jeden z mężczyzn posiadał środki odurzające, natomiast drugi poruszał się rowerem skradzionym w Płocku. Zatrzymani mężczyźni w wieku 19 lat to mieszkańcy Nowej Huty. Osoby te niewątpliwie odpowiedzą karnie za zniszczenie mienia, jak również za posiadanie środków odurzających i kradzionego roweru. 

Ps. Nadmieniam iż w roku 2014 został również w czasie wolnym zatrzymany przez mnie sprawca ugodzenia nożem na os. Dąbie w Krakowie. „

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności