Festyn Azorski

W dniu 29 maja 2015 roku w godz. 15.30 – 18.30 na terenie  Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Krakowie (ul. Chełmońskiego 24) odbędzie  się – w ramach obchodów Dni Dzielnicy IV – FESTYN AZORSKI. Na przestrzeni lat Festyn ewoluował z Maratonu Azorskiego (odbyły się 4 edycje) i za każdym razem spotykał się z ogromnym zainteresowaniem. 

    W 2007 roku z inicjatywy ucznia XIV Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, Michała Kończakowskiego-Dzióba, przeprowadzono I Maraton Azorski, którego celem była zbiórka funduszy na rzecz Świetlicy Terapeutycznej TPD ”Chatka Puchatka” . Maraton, stanowiący w azorskim środowisku swoisty ewenement, spotkał się z niezwykle pozytywnym przyjęciem. Wystarczy wspomnieć, że w samym biegu wystartowało ponad 200 uczestników.  Również atrakcje (różnego rodzaju występy artystyczne, pokazy), realizowane na terenie szkoły, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

    W 2011 r. Maraton został zastąpiony Festynem, będącym nie lada  atrakcją dla mieszkańców  jednego z największych osiedli w Krakowie.

    Festyn Azorski to impreza, której celem jest integracja lokalnej społeczności oraz zachęcenie do rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.  Jak co roku również tak i teraz przewidujemy masę atrakcji dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. Warto wspomnieć choćby o występach artystycznych, pokazach służb mundurowych, licznych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Podczas  Festynu będzie również możliwość pomalowania w sposób artystyczny buzi oraz wykonania pamiątkowych zdjęć.

    Festyn Azorski realizowany przy udziale XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika oraz Gimnazjum nr 14 im. Jana Kasprowicza  to najlepsza z możliwych propozycji na spędzenie piątkowego popołudnia wraz z całą rodziną.

Serdecznie zapraszamy!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności