Dzień Dziecka i Dni Dzielnicy IV

Dzień Dziecka i Dni Dzielnicy IV

Już w niedzielę, 31 maja, w Dworku Białoprądnickim wielkie święto dzieci i coroczny Piknik Rodzinny! Na najmłodszych będą czekali skorzy do zabaw i psot bohaterowie książek – Mikołajek, Madeline i piraci. Finałem wydarzenia będzie koncert „Cztery pory roku”, w wykonaniu Orkiestry Sinfonietta Cracovia i dzieci z krakowskich szkół muzycznych.

Piknik Rodzinny rozpocznie się o godz. 15.00 wręczeniem nagród w konkursie fotograficznym „Portret Dzielnicy – Dzielnica Nocą” ogłoszonym przez Radę Dzielnicy IV Prądnik Biały.  Chwilę potem zacznie się prawdziwa zabawa! Malowanie twarzy, sztafety zabaw dla całych rodzin, pole do minigolfa, warsztaty kuglarskie… Atrakcji będzie bez liku! Nie zabraknie również uwielbianych przez dzieci pokazów służb mundurowych: policji, straży pożarnej i straży miejskiej. Obok Dworku wyrośnie też dmuchane miasteczko, w którym na odważniejszych będzie czekała ścianka wspinaczkowa, a dla najmłodszych uczestników naszych zabaw zostaną przygotowane specjalne bujaczki.  

Zabaw, konkursów i nagród nie zabraknie także podczas koncertu, który rozpocznie się o godz. 17.00. Orkiestrze Sinfonietta Cracovia tego dnia towarzyszyć będą dzieci z krakowskich szkół muzycznych. Młodzi wirtuozi zaprezentują się w roli solistów i członków orkiestry! Tematem przewodnim koncertu będą cztery pory roku w przyrodzie i muzyce, a poprowadzi go niezrównana Danuta Augustyn, czyli Pani Sinfonietka.

Wydarzenie zakończymy potężną dawką etnicznych brzmień. O godz. 19.00 koncert rozpocznie zespół Balkan Sevdah, dobrze znany na polskiej scenie folkowej. Muzycy inspirują się brzmieniami wywodzącymi się z różnych regionów Półwyspu Bałkańskiego. Do tradycji podchodzą nieortodoksyjnie – mieszają elementy różnych kultur bałkańskich i łączą je z własnymi doświadczeniami muzycznymi. Efektem jest muzyka melodyjna, czasem refleksyjna, momentami dynamiczna i dzika, pełna temperamentu i nastroju charakterystycznego dla południowo-wschodniego krańca naszego kontynentu.

Dzień Dziecka organizowany jest wspólnie z Radą Dzielnicy IV Prądnik Biały i stanowi finał tegorocznych Dni Dzielnicy.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności