Rozbita grupa przestępcza dokonująca rozbojów na terenie Krakowa.

Rozbita grupa przestępcza dokonująca rozbojów na terenie Krakowa.

Policjanci kryminalni z III komisariatu w Krakowie wraz ze swoimi kolegami z krakowskiej komendy miejskiej zatrzymali trzy osoby dokonujące rozbojów z użyciem – jak się okazało – atrapy broni palnej i innych niebezpiecznych narzędzi. Bandyci często podawali się za funkcjonariuszy służb mundurowych. Podczas przesłuchania policjanci dochodzeniówki udowodnili im dokonanie ponad 20 napadów i 6 włamań do placówek handlowych.

W ciągu ostatnich miesięcy na terenie Krakowa policjanci kryminalni odnotowali szereg rozbojów z użyciem przedmiotu wyglądającego jak pistolet czy innych niebezpiecznych narzędzi. Bandyci często podawali się za funkcjonariuszy służb mundurowych po czym żądali okazania dokumentów i przystępowali do poszukiwań wartościowych przedmiotów. Złodzieje zmuszali swoje ofiary do podania kodu pin do kart bankomatowych, kredytowych czy innych haseł autoryzacyjnych do portali płatniczych. Do rozbojów dochodziło najczęściej wcześnie rano, gdy miasto budziło się do życia a niczego nie spodziewający się przechodnie byli rozkojarzeni i zaabsorbowani drogą do pracy.

Już od pierwszego zdarzenia 26.02.br oficerowie śledczy rozpoczęli żmudne poszukiwania sprawców. Z biegiem czasu systematycznie gromadzony materiał dowodowy i inne poszlaki zebrane przez policjantów przyniosły kluczowy element w sprawie. Policjanci z III krakowskiego komisariatu i komendy miejskiej doszli do miejsc, w których bandyci wynajmowali lokale. Trop okazał się strzałem w dziesiątkę ponieważ zdobyta informacja potwierdziła się i w wytypowanych lokalach rzeczywiście przebywali poszukiwani bandyci.

Starannie przygotowane realizacje zatrzymania przestępców nastąpiły późnym wieczorem, gdy złodzieje byli pochłonięci sortowanie zdobytych łupów. Policjanci weszli do trzech mieszkań jednocześnie. W rezultacie śledczy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 22 do 28 lat oraz zabezpieczyli część skradzionych przedmiotów, atrapy broni palnej, noże, siekiery, telefony komórkowe i laptopy.

Podczas przesłuchania przestępcy przyznali się do 20 rozbojów na terenie Krakowa oraz 9 włamań do placówek handlowych. Zarzuty będą uzupełniane sukcesywnie na podstawie zdarzeń wytypowanych przez funkcjonariuszy Policji. W stosunku do trzech zatrzymanych Sąd Rejonowy dla Krakowa Krowodrzy zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.  Prowadzący sprawę policjanci w dalszym ciągu analizują inne rozboje dokonane na terenie Krakowa i okolic o podobnym sposobie działania sprawców, w celu ewentualnego ujawnienia kolejnych czynów, których mogli się dopuścić podejrzani.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności