Kraków dofinansuje żłobki i kluby dziecięce

Kraków dofinansuje żłobki i kluby dziecięce

Prowadzisz żłobek lub klub dziecięcy? Możesz otrzymać dotację z budżetu miasta. Magistrat przyjmuje wnioski do 20 lutego.

Warunkiem otrzymania pieniędzy jest zarejestrowanie placówki w rejestrze prowadzonym przez prezydenta Krakowa oraz złożenie do 20 lutego odpowiedniego wniosku w magistracie.

Miesięczny koszt dotacji dziecka, które przebywa w placówce od poniedziałku do piątku przez 10 godzin dziennie, to około 357 złotych. Dla porównania w ubiegłym roku ta kwota wynosiła średnio około 315 złotych.

Urzędnicy planują, że dofinansowanie będzie udzielane od 1 marca do końca grudnia. W tym roku zaplanowano na to środki w wysokości blisko 8 milionów złotych.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat Biura do spraw Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa na al. Powstania Warszawskiego 10 pok. 405.

Obecnie w Krakowie funkcjonują 22 publiczne żłobki dysponujące 2300 miejscami oraz 92 niepubliczne żłobki i kluby dziecięce z 1976 miejscami. Ponadto zarejestrowanych jest 10 dziennych opiekunów świadczących opiekę nad 30 dziećmi oraz 500 niań.

(KRK FM)

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności