Zielonki apelują o budowę północnej obwodnicy Krakowa

Zielonki apelują o budowę północnej obwodnicy Krakowa

Gmina Zielonki domaga się wpisania północnej obwodnicy Krakowa do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Obecnie obwodnica otacza Kraków od południa i zachodu. Powoli rozpoczyna się budowa części wschodniej. Gdyby wybudowano także część północną, powstałby tzw. ring, który ułatwiłby tranzyt pojazdów.

Obwodnica miałaby w sumie 12 kilometrów długości, z czego około 10 znajdowałoby się na terenie samej gminy Zielonki. Inwestycja ciągle jest w fazie przygotowawczej i nie została nawet zaprojektowana. Natomiast od ponad 50 lat prywatne działki mieszkańców są zarezerwowane pod tę budowę. Ich właściciele poza uprawą warzyw nie mogą nic z nimi zrobić.

Dzięki tej inwestycji cały tranzyt ominąłby centrum Krakowa. Przełożyłoby się to m.in. na poprawę stanu powietrza w naszym mieście.

Zielonki jako jednostka samorządu terytorialnego złożyły uwagę do projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Urzędnicy zachęcają wszystkie zainteresowane osoby o wypełnienie formularza i przesłanie go na wskazany w dokumencie adres e-mail do dnia 30 stycznia br.

Formularz uwag

Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 

Foto/Źródło: zielonki.pl/KRK FM

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności