Gala Finałowa Projektu EKOlokacja

Gala Finałowa Projektu EKOlokacja

Jak segregować odpady? Czy można zrobić z nich ubrania? Jak efektownie i ekologicznie zapakować prezenty, albo wyczarować plastik z mleka? Te i inne tajemnice odkrywaliśmy poprzez zabawę i bezpłatne warsztaty w Dworku i naszych Klubach przez cały grudzień. Projekt „EKOLOKACJA” dobiega końca, a zamknie go 25 stycznia 2015 wielka ekologiczna gala.

Na projekt złożyły się różnorodne działania artystyczne i edukacyjne, według scenariuszy opracowanych przez artystów plastyków i specjalistów ds. ochrony środowiska. Poprzez zabawę dzieci dowiedziały się jak mogą na co dzień dbać o środowisko – między innymi jak ważne jest zabieranie po wycieczce, czy biwaku, zużytych opakowań ze sobą. Poznawały również ich wpływ nie tylko na otoczenie, ale i na nasze zdrowie. Podczas wspólnej przygody najmłodsi mogli dowiedzieć się również, co dzieje się z nimi w dalszych procesach. Przed dziećmi pojawiło się też prawdziwe wyzwanie – stworzenie filmu animowanego, dotyczącego recyklingu szkła. Nie zabrakło również eko-designu, zajęć muzycznych, czy tworzenia rzeźb z… rzeżuchy.

Prace, wykonane w czasie zajęć w Klubach Kultury, zostaną zaprezentowane już 25 stycznia podczas gali finałowej projektu w Dworku Białoprądnickim. Tam też powstanie widowiskowa instalacja z plastikowych butelek, pokazująca rozgwieżdżone niebo. Nie jest to jedyna z atrakcji przygotowanych przez organizatorów – ich lista jest o wiele dłuższa. Zobaczymy też bajkę ekologiczną, pokaz mody ekologicznej oraz ekotorebek, fireshow, czy koncert grania na instrumentach recyklingowych.

Zapraszamy 25 stycznia o godzinie 16:00.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności