Wandale zatrzymani na Prądniku Czerwonym

Wandale zatrzymani na Prądniku Czerwonym

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawców uszkodzenia samochodów

Około godzinę po północy z niedzieli (7.12 br.) na poniedziałek, policyjny patrol z krakowskiej komendy miejskiej policji lustrując ulice Prądnika Czerwonego, dostrzegł trzech młodych mężczyzn, którzy kopali i uderzali rękoma karoserię samochodów zaparkowanych wzdłuż ulicy Celarowskiej. 

Mężczyźni na widok zbliżającego się radiowozu zaczęli uciekać. Niemniej jednak już po kilkunastu metrach bezpośredniego pościgu przestępcze trio zostało skutecznie obezwładnione i zatrzymane. Zatrzymani to mieszkańcy pobliskiego osiedla w wieku od 18 do 20 lat.

Młodzi dewastatorzy w akcie swojego wandalizmu sięgnęli trochę dalej, bo około pół godziny wcześniej zniszczyli również szyld reklamowy przy ulicy Wileńskiej. Zatrzymani wandale natychmiast trafili do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniu postawiono im wczoraj zarzut zniszczenia cudzego mienia.

Za dopuszczenie się aktu wandalizmu mężczyznom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest niezakończona a śledczy skrupulatnie badają czy młodzi wandale mają związek z innymi podobnymi zgłoszeniami zniszczenia mienia.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności