Bądź eko! W Dworku Białoprądnickim rusza projekt edukacyjny Ekolokacja

Bądź eko!

Jak segregować odpady? Czy można zrobić z nich ubrania? Jak efektownie i ekologicznie zapakować prezenty, albo wyczarować plastik z mleka? Te i inne tajemnice będziemy odkrywać poprzez zabawę i bezpłatne warsztaty w Dworku i jego Klubach. Projekt „EKOLOKACJA” rozpocznie się 1 grudnia, a zakończy 25 stycznia 2015 r. wielką ekologiczną galą.

 Na projekt złożą się różnorodne działania artystyczne i edukacyjne, według scenariuszy opracowanych przez artystów plastyków i specjalistów ds. ochrony środowiska. Poprzez zabawę dzieci dowiedzą się jak mogą na co dzień dbać o środowisko – między innymi jak ważne jest zabieranie po wycieczce, czy biwaku, zużytych opakowań ze sobą. Poznają również ich wpływ nie tylko na otoczenie, ale i na nasze zdrowie. Wspólna przygoda z odpadami nie skończy się na segregacji – dowiemy się również, co dzieje się z nimi w dalszych procesach. Przed dziećmi pojawi się też prawdziwe wyzwanie – stworzą film animowany, dotyczący recyklingu szkła. Nie zabraknie również eko-designu, zajęć muzycznych, czy tworzenia rzeźb z… rzeżuchy.

Prace, wykonane w czasie zajęć w Klubach Kultury, zostaną zaprezentowane w styczniu, podczas gali finałowej projektu w Dworku Białoprądnickim. Tam też powstanie widowiskowa instalacja z plastikowych butelek, pokazująca rozgwieżdżone niebo. Nie jest to jedyna z atrakcji przygotowanych przez organizatorów – ich lista jest o wiele dłuższa.

W każdym Klubie Kultury znajdziemy różnorodne propozycje warsztatowe, dlatego warto dokładnie prześledzić ich program. Wszystkie warsztaty są bezpłatne, jednak z powodu ograniczonej ilości miejsc obowiązują zapisy.

Oficjalnym partnerem akcji jest firma KOBA – Organizacja odzysku S.A.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności