Zbrodnia w Krakowie! Weź udział w mrożącej krew w żyłach grze.

Zbrodnia w Krakowie! Weź udział w mrożącej krew w żyłach grze.

Jedno jest pewne: 29 listopada 2014 r. o godz. 10:00 ktoś znajdzie zwłoki w Bibliotece Jagiellońskiej. Reszta jest zagadką, a całość literacką grą miejską. Kilkuosobowe zespoły detektywów-amatorów będą miały zaledwie kilka godzin na rozwiązanie zagadki kryminalnej, której scenariusz powstał na kanwie znanych krakowskich kryminałów. Zapraszamy do udziału w mrożącej krew w żyłach grze!

– Mamy trupa – podsumował zgłoszenie oficer dyżurny. Nie minął nawet miesiąc, odkąd znalazł się w Krakowie, a już zdążył zobojętnieć na sobotnie poranki, które uporczywym dzwonieniem służbowego telefonu obwieszczały abdykację rozwiązłego piąteczku.

Tymczasem w trzech lokalnych agencjach detektywistycznych trwały metodyczne przygotowania do tak pięknie zapowiadającego się śledztwa.

Nieboszczyk zaś, nieświadom lawiny zdarzeń, jaką przyszło mu wywołać w Mieście Literatury, leżał dyskretnie na korytarzu Biblioteki Jagiellońskiej, czekając na rozwój wypadków.

Zbrodnia w Krakowie to plenerowa gra miejska przywołująca wątki z krakowskich kryminałów na którą zapraszamy 2 – 4 osobowe zespoły już 29 listopada 2014 roku. Jej uczestnicy, wcielając się w role pomocników legendarnych literackich detektywów – Julii Dobrowolskiej (detektywki z kryminałów Gai Grzegorzewskiej), Józefa Marii Dyducha (bohatera opowiadań Irka Grina) i mistrza (czołowej postaci z powieści Marcina Świetlickiego) biorą udział w śledztwie, które co chwila komplikuje się i stawia nowe wyzwania. Gracze muszą wykazać się sprytem, umiejętnością kojarzenia faktów i nie lada refleksem, by zdobyć pozycję w branży. Na najlepszych czekają bony do wybranych krakowskich księgarni, a główna nagroda to bon o wartości 1000 zł.

W wydarzeniu wezmą udział autorzy kryminałów, którzy spotkają się z uczestnikami w kolejnych etapach śledztwa. Będą to m.in. Gaja Grzegorzewska, Łukasz Orbitowski, Michał i Małgorzata Kuźmińscy, Mariusz Wollny i Marek Harny.

Organizatorami wydarzenia są Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundacja Miasto Literatury.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres gramiejska@miastoliteratury.pl do godziny 12:00 dnia 26 listopada 2014r. W treści maila należy podać nazwę drużyny, imiona i nazwiska zawodników oraz ich wiek, a także numer kontaktowy do kapitana drużyny. Udział w grze jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności