Oszuści zatrzymani na Azorach

Oszuści zatrzymani na Azorach

Krakowscy  policjanci zlikwidowali internetowy sklep, www.markowystyl.pl który oszukał  klientów proponując sprzedaż markowych ubrań i obuwia po bardzo niskich cenach. Zakupiony towar nigdy nie trafiał do odbiorców. Oszukanych osób z całej Polski mogą być tysiące.

Podczas ostatniego weekendu krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości  gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami wydziału dw. z cyberprzestępczością  małopolskiej Policji zatrzymali dwóch właścicieli fikcyjnego sklepu internetowego, który oferował markowe obuwie i odzież.

Jak ustalono, internetowy sklep  nie posiadał żadnego towaru, a aby wzmocnić swoją wiarygodność sprawcy kupowali w serwisie aukcyjnym tzw. polubienia – „lajki”, jak również sami wystawiali sobie komentarze.

Od samego początku właściciele firmy wydmuszki założonej raptem 16 października br.  nastawieni  byli jedynie na wyłudzenie od ludzi znacznych kwot pieniędzy. Policjanci zabezpieczyli dwa konta bankowe firmy, na których w ciągu zaledwie 3 tygodni dokonano obrotu na 400 tys. złotych. Z inicjatywy Policji  banki zablokowały procesowo 175 tys. złotych, celem zadośćuczynienia w przyszłości ustalonym poszkodowanym.

Jak sprawdzili policjanci,  NIP, którym posługiwała się firma należał do innego przedsiębiorcy, a adres osobistego odbioru przesyłek  to adres pustej działki koło Krakowa. Sam sklep miał siedzibę  …w mieszkaniu, w bloku na krakowskich  Azorach.

7 listopada zostali zatrzymani obaj właściciele firmy:  25-latek oraz 23-latek .

Obaj usłyszeli zarzuty oszustwa. Decyzją Sądu jeden z nich został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a drugi ma policyjny dozór.

W prowadzonym postępowaniu  zgłasza się coraz więcej osób pokrzywdzonych z całej Polski.  Policjanci szacują, że takich osób może być  nawet kilka tysiący.  Wynika to z faktu, że sklep oferował do sprzedaży detalicznej obuwie i ubrania znanych światowych marek, po bardzo atrakcyjnych cenach, dlatego też internauci nie sprawdzając wiarygodności ofert decydowali się na zakup.

Dlatego też,  policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie prowadzący  to postępowanie  proszą o zgłaszanie się pokrzywdzonych osób, do  jednostek Policji celem złożenia zawiadomienia o oszustwie przez osoby prowadzący wymieniony, fikcyjne sklepik internetowy.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności