Znowu się dzieje na Ugorku i Olszy II

Znowu się dzieje na Ugorku i Olszy II

Miło mi Państwa poinformować, że na osiedlach Ugorek i Olsza2 stale coś się dzieje!

reklama

W tym miesiącu rozpoczęły się projekty Aktywnej Społeczności na osiedlach – pomysły mieszkańców na lokalne działania, przez nich realizowane. Aktywna Społeczność – Active Citizens to projekt prowadzony w partnerstwie Urzędu Miasta Krakowa i British Council. 

reklama

Projekt „Most Przyjaźni” obejmuje cykl spotkań i warsztatów nad brzegami rzeki Białuchy. Wśród nich znajdą się m.in: ubieranie drzewka-choinki na Boże Narodzenie, koncert kolęd, osiedlowe ferie zimowe, sprzątanie brzegów rzeki, wykonanie sezonowych rabatek kwiatowych i mostów kwiatowych. Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do projektu oraz wzięciem udziału w projekcie serdecznie zapraszamy.Kontakt i szczegóły:

Sławomir Dróżdż krakow@ptk-opp.pl z dopiskiem „Most Przyjaźni”.

Ziomki z PRL-u to projekt skierowany do młodzieży oraz mieszkańców osiedla Olsza II. W ramach projektu powstanie film o tematyce PRLu, który będzie w całości zrealizowany przez młodzież gimnazjalną. Młodzież przeprowadzi wywiady z mieszkańcami osiedla Olsza II, dotyczące okresu PRL, z których powstaną krótkie reportaże. Gotowy materiał zostanie zaprezentowany na „dużym ekranie” oraz podczas pleneru fotograficznego realizowanego w ramach projektu „Most Przyjaźni”. Stworzony zostanie także amatorski klub filmowy pod nazwą „sąsiedzkie kino” na terenie Olszy II. W ramach projektu zostaną zorganizowane warsztaty tematyczne prowadzone przez zaproszonych gości i mieszkańców osiedla, które przybliżą młodzieży czasy PRLu. Projekt realizowany jest przez krakowski oddział Polskiego Towarzystwa Kulturalnego w ramach „Active Citizens” UMK i Urzędu Miasta Krakowa. Kontakt i szczegóły:

Marcin Ornatowski: krakow@ptk-opp.pl z dopiskiem „Ziomki z PRL-u” lub: ziomkizprlu@gmail.com

Bardzo się cieszymy i gartulujemy mieszkańcom tego, że w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego do realizacji w Dzielnicy III wybrano między innymi dwa projekty, których zrąb powstał w czasie spotkań Forum Rehabilitacji. Dzięki temu na osiedlach powstaną „zielone ławeczki” i dzielnicowe pośrednictwo pomocy osobom niepełnosprawnym i starszym. 

Zachęcamy do śledzenia aktualności dotyczących realizacji projetów budżetu obywatelskiego.http://krakow.pl/budzet/

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności